Informacje

Marka Fuel Proof wyrobiła sobie znakomitą renomę jako wiodący producent urządzeń do przechowywania paliwa, a baza klientów rozciąga się na wszystkie kontynenty i obejmuje wiele z największych firm na świecie. Dostarczamy systemy zaprojektowane, aby oferować większe bezpieczeństwo, trwałość użytkową, łatwość obsługi, niezawodność i stosunek ceny do wartości. Każdy zbiornik jest wykonywany w naszym zakładzie i dzięki temu dla każdego z produktów Fuel Proof możemy zagwarantować niezrównaną jakość. Nasza gama produktów do przechowywania paliwa jest wynikiem inwestowania w naszych pracowników, najnowocześniejsze obiekty produkcyjne i najnowsze technologie projektowania trójwymiarowego. Jako przedsiębiorstwo jesteśmy dumni z ustanawiania najwyższych standardów zarówno w odniesieniu do naszych produktów jak i sposobu współpracy z naszymi klientami w celu dostarczenia produktów doskonale wpisujących się w ich potrzeby.

Fuel Proof Ltd site at Heysham, Lancashire

Fuel Proof Ltd site at Heysham, Lancashire

Prezentacja firmy


Nasze produkty i usług

Naszym celem jest dostarczanie sprzętu spełniającego dokładne wymagania naszych klientów oraz utrzymanie cen na najniższym poziomie, jaki możemy zaoferować. Cały zakres naszych urządzeń jest zgodny z aktualnie obowiązującymi parametrami i przepisami i jest wytwarzany z uwzględnieniem potrzeb klientów. Doceniamy zapotrzebowanie na produkty dobrej jakości po konkurencyjnej cenie i z dobrym wsparciem klienta.

Niezależnie od tego, jakie są wymagania klientów, staramy się obsłużyć je na najwyższym poziomie i zadbać o to, aby marka Fuel Proof była zawsze wyborem numer jeden.
 

Ciągłe inwestowanie w maszyny i zakłady

 • Zakład montażu i magazynowania produktów o powierzchni 2300 m2

 • Zakład produkcji i wykańczania produktów o powierzchni 3600 m2

 • 4-walcowa walcarka do blach CNC

 • Giętarka CNC do rur

 • Wycinarka laserowa Bystronic 6 kW z laserem włóknowym

 • Prasa krawędziowa CNC Bystronic o nacisku 250 ton

 • System do spawania słupów i wysięgników z 16-metrowym torem o nośności 15 ton

 • 3 szt. robotów spawających

 • 2 szt. komór lakierniczych z piecem

 • Punkt śrutowania z pełnym odzyskiem materiału

 • System CAD Solidworks do projektowania 3D 
   

Historia firmy 

Firma Fuel Proof Ltd została założona w roku 2000 przez dyrektorów Adrewa Hargreavesa i Rogera Pilkingtona. Początkowo siedziba firmy znajdowała się w Settle w hrabstwie North Yorkshire wraz z siostrzanym przedsiębiorstwem Roll-tec Safety Ltd. Firma rozpoczęła działalność od wynajmu zbiorników i cystern na obszarze North West w Wielkiej Brytanii, po czym szybko zwiększyła park sprzętu oferowanego do wynajmu, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na bezpieczne i zgodne z przepisami rozwiązania do przechowywania paliwa. W ciągu pierwszych 12 miesięcy flota sprzętu do wynajmu zwiększyła się dwukrotnie i osiągnęła wielkość 50 zbiorników. Następnie opracowane zostały produkty własne marki Fuel Proof oferowane do sprzedaży.

One of Fuel Proof's first hire bowsers on site at Arcow Quarry, North Yorkshire

Jedna z pierwszych wynajmowanych cystern firmy Fuel Proof na terenie kamieniołomu Arcow w hrabstwie North Yorkshire

W listopadzie 2001 roku firma została przeniesiona do większej fabryki w mieście Milnthorpe w hrabstwie Kumbria. Przy ciągłym rozwoju produktów i nowych pozycjach w portfolio urządzeń, firma Fuel Proof szybko rozpoczęła być rozpoznawana jako jeden z wiodących producentów sprzętu do magazynowania paliwa w Wielkiej Brytanii. Na początku roku 2002 wprowadzona została seria popularnych zbiorników FuelCube, które stały się jednym z najbardziej udanych produktów firmy. W roku 2003 wprowadzone zostały zgodne z wymogami ADR zbiorniki o pojemności od 1000 do 2500 litrów, które spełniały zmieniające się wymogi prawne dotyczące drogowego przewozu oleju napędowego. W późniejszej części tego roku wprowadzona na rynek została gama zbiorników na produkty płynne oraz cysterny na wodę, rozpoczynając okres zdobywania przez firmę większego udziału na rynku. W 2004 roku sprzedaż osiągnęła rekordowy dla firmy poziom na skutek uzyskania przez firmę reputacji jako producenta wytwarzającego produkty wysokiej jakości w niskiej cenie i to zarówno na rynku Wielkiej Brytanii jak i poza nią. Na początku roku 2005 wprowadzono gamę sprzętu do przechowywania paliw lotniczych przeznaczonych do uzupełniania paliwa w samolotach.

We wrześniu 2005 r. zrealizowane zostały plany programu przeniesienia i rozwoju firmy do nowego zakładu w Heysham, Lancashire o powierzchni 20 000 m2. Przeniesienie firmy zakończono na początku roku 2006 i podjęto wtedy prace rozwojowe na szeroką skalę. Zamontowana została nowa walcarka CNC do blach oraz najnowocześniejsza przecinarka laserowa. W czerwcu zamontowano nową komorę lakierniczą wraz z piecem, a następnie dobudowano do niej nową konstrukcję mieszczącą obszar śrutowania i drugą komorę lakierniczą.

We wrześniu 2007 sfinalizowano plany budowy nowego zakładu montażowego i magazynu o powierzchni 2300 m2. Ta ukończona w lipcu 2008 r. część fabryki pozwoliła zwiększyć produktywność i usprawnić wytwarzanie aktualnie szerokiej gamy zaawansowanych produktów.

Na ten moment firma zatrudnia 12 pracowników biurowych i 35 pracowników produkcyjnych, a biorąc pod uwagę plany dalszej rozbudowy i rozwoju nowych produktów firma błyskawicznie zostaje wypracowuje sobie reputację światowego lidera w swojej dziedzinie.


Fuel Proof Ltd directors Andrew Hargreaves and Roger Pilkington

Dyrektorzy założyciele firmy Fuel Proof Ltd Andrew Hargreaves i Roger Pilkington - Norwegia, 2014 r.

Baza klientów

BAE Systems
BP
EDF
National Grid
Rolls Royce
Shell
Siemens
United Utilities
Metropolitan Police
London Ambulance Service
Northwest Air Ambulance
UK Fire & Rescue Service
The Ministry Of Defence
The Royal Air Force
United Nations
United States Armed Forces
United States Air Force
Oxford University
The University of Cambridge
Councils throughout the UK

Góra